Aby Państwa wycieczka była pełniejsza w wiadomości i historie o naszym mieście, zachęcamy do skorzystania z usług naszych licencjonowanych przewodników miejskich. Są to profesjonaliści, z dużym doświadczeniem w pracy z grupami w każdym przedziale wiekowych, którzy ze swadą, humorem przedstawią miasto. W zależności od czasu, który planują Państwo spędzić w Krakowie proponujemy różne opcje zwiedzania miasta:
     Mając jeden dzień w Krakowie warto skupić się na jego najważniejszych zabytkach. Proponujemy wybranie standardowej trasy zwiedzania, tzn. słynnej Drogi Królewskiej, na której to trasie znajduje się najwięcej miejsc godnych uwagi. Swoje zwiedzanie rozpoczniemy na Placu Jana Matejki. Miejsce to kiedyś znajdowało się w całkiem innym, niezależnym od Krakowa mieście Kleparz, teraz jednej z dzielnic miasta. Poznamy losy naszego wspaniałego malarza historycznego i ruszymy dalej pod dawne mury miejskie i Barbakan, zabezpieczające miasto przed najazdem nieprzyjaciół. Dowiemy się również co sprawiło, że udało się uratować fragment murów, ze słynna Bramą Floriańska. Następnie ulicą Floriańską dostaniemy się na średniowieczny rynek główny. Plac ten, jeden z największym tego typu rynków w Europie powstał w wieku XIII, gdy Kraków uzyskał prawa miejskie i to na nim możemy poznać największe zabytki Krakowa: Kościół Mariacki, ze wspaniałym ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice oraz pozostałość kompleksu Ratusza Miejskiego, czyli wieżę Ratuszową. Będąc na rynku głównym można zwiedzanie rozszerzyć o Muzeum Podziemia Rynku, bardzo interaktywne i nowoczesne muzeum opowiadające historię tego co działo się na Rynku od wieku XI do wieku XV. Następnie udamy się w kierunku najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego i poznamy losy najstarszej uczelni w Polsce. Po drodze odwiedzimy miejsce, gdzie znajduje się słynne okno papieskie, w którym Jan Paweł II pokazywał się wiernym i poznamy losy tej jakże ważnej postaci dla naszego Krakowa jak i całej Polski. Kolejnym krokiem będzie spacer jednymi z najstarszych ulic Krakowa, ulicą Grodzką i ulicą Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie, gdzie poznamy historię naszych władców i losy tego miejsca. Na wzgórzu Wawelskim istnieje możliwość zwiedzenia Katedry Królewskiej, ze słynnym Dzwonem Zygmunta, którego dotknięcie serca lewą ręką ma gwarantować spełnianie wszystkich marzeń oraz Groby Królewskie. Dodatkowo, na samym Zamku istnieje możliwość zwiedzenia wystaw stałych: Komnat Reprezentacyjnych, Komnat Prywatnych, jak również Skarbca i Zbrojowni. Na sam koniec nie zapomnimy o naszym Smoku Wawelskim, który strzeże wejścia do swojej Smoczej Jamy.
     Mając więcej czasu na poznanie naszego wspaniałego miasta warto rozszerzyć je o zwiedzanie dawnego miasta założonego przez króla Kazimierza Wielkiego- miasta Kazimierz. Powstało ona w wieku XIV, kiedyś położone na wyspie, przez dzikie odnogi rzeki Wisły dzieliło się na 2 dzielnice- dzielnice żydowską i dzielnicę chrześcijańską. W dzielnicy żydowskiej możemy poznać historię przedstawicieli wyznania Mojżeszowego, poznać ich synagogi, których kiedyś w tej dzielnicy mieliśmy aż 7, odwiedzić cmentarz żydowski- kirkut, a nawet spróbować koszernych potraw, w licznych restauracjach. W dzielnicy chrześcijańskiej odwiedzimy dawny rynek miasta Kazimierz- dzisiejszy plac Wolnica, poznamy historię licznych kościołów, z kościołem na Skałce na czele, gdzie został zamordowany św. Stanisław, biskup krakowski, męczennik, patron Krakowa, katedry na Wawelu i całej Polski.      Warto również w okolicach Krakowa odwiedzić inne ważne dla Małopolski miejsca, tzn. Kopalnie Soli w Wieliczce, Kopalnie Soli w Bochni, Muzeum Auschwitz- Birkenau, czy Wadowice, z Domem Jana Pawła II na czele. Nasi przewodnicy chętnie pomogą Państwu z rezerwacjami wejść do tych obiektów.
Wszystkie trasy zwiedzania zostaną dostosowane pod określony przedział wiekowy uczestników oraz Państwa indywidualne upodobania i prośby.